Voorafgaand aan de seniorencompetitie werd er door onze jeugd geschaakt. De jeugd van de schaakclubs uit Leek en Roden bezochten elkaar weer eens, dat gebeurt zo’n zes keer per seizoen. Dit keer vond dit evenement plaats in Trefpunt Scheepstra. De aanwezige twaalf jeugdige schakers schaakten elk twee partijen, in een gezellige, vriendelijke en sportieve sfeer.

Bij de senioren wist Raoul Suurmeijer koploper Pieter Doller geen pootje te lichten. Pieter haalde gedegen het volle punt tegen zijn concurrent binnen en verstevigde daarmee zijn koppositie. Tom Visser nestelde zich door winst op Johan Zwanepol op de tweede plaats in de achtervolging van Pieter. Zijn opponent meldde uw rubriekschrijver dat hij niet zijn beste spel had gespeeld. Richard Matulessy wist de lang ongeslagen Arnout Wegerif eindelijk af te troeven. In een gewaagde koningsaanval zag Arnout een belangrijk dame-tussenschaakje over het hoofd, waardoor een van zijn torens van het bord verdween. Bernard Bos, ook al lange tijd goed op dreef, herstelde zich direct na zijn verlies van vorige week door nu met wit van Menno Keizer te winnen. De zwartspeler kwam met de rug tegen de muur te staan en kon niet voorkomen dat er spoedig zwarte stukken in de doos verdwenen. Richard en Bernard bezetten inmiddels de respectievelijke vierde en vijfde plaats achter Lieuwe Boskma die deze avond niet van de partij was. Met in totaal tweeënveertig schakers was het weer een heel gezellige schaakavond. De komende week zal onze rapidcompetitie worden voortgezet.